Skip to main content

Výmena vody? Ako na to…

Keď viete, ako na to, je to jednoduchá, rýchla a pohodová záležitosť. Ale ako to urobiť tak, aby sa nám pijavice nerozutekali na všetky strany, neodplávali dolu výlevkou alebo, aby sme im neublížili? Ako vymeniť vodu bez zbytočných prestojov rýchlo a bezpečne?

Hirudoterapia sa nezaobíde bez starostlivosti o pijavice lekárske. V tomto krátkom videu vám podáme návod správneho uskladnenia pijavíc a aj to, ako sa popasovať s touto prácou. Pomôžeme vám, urobiť z tejto činnosti veľmi jednoduchú zábavu, ktorá potrvá pri troche cviku do 40 sekúnd.

Pijavice lekárske potrebujú mať zabezpečený určitý komfort prostredia. Zabezpečenie takéhoto komfortu, vplýva na ich pohodu aj správanie. Všetko, čo im doprajete, potom neskôr vrátia vám alebo vašim klientom v podobe bezstresových bioaktívnych látok. Tieto látky sú ich produktom a vďaka nim nám pomáhajú – liečia nás. Takže – komfort. Nie, neľakajte sa. Nemusíte im spievať – ak sa vám práve nechce. Nemusíte ani púšťať na CD Bacha, či Vondráčkovú… 🙂 Sú to nenáročné tvory. K spokojnému a zdravému životu potrebujú tiché, chladnejšie miesto a čistú vodu. O tom, akú vodu potrebujú sme už hovorili a teraz nasleduje jej výmena.

Jedna z najkomplikovanejších vecí pre každého nováčika – vlastníka pijavíc lekárskych je výmena vody vo fľaši. Po pozretí nášho videa sa hneď výmena vody pre vás stane rýchlou a jednoduchou súčasťou starostlivosti o pijavice lekárske. Zároveň budete v ukážke vidieť lacný a nevyhnutný materiál na manipuláciu s pijavicami lekárskymi, ktorý používame aj  my. Vodu v nádobách, v ktorých máte pijavice uskladnené, by ste mali vymieňať každý druhý až štvrtý deň. Je to potrebné, aby sa baktérie vo vode nepremnožili a aby boli pijavice lekárske pre hirudoterapiu bezpečné.