Keď viete, ako na to, je to jednoduchá, rýchla a pohodová záležitosť. Hirudoterapia sa nezaobíde bez  starostlivosti o pijavice lekárske.V tomto krátkom videu vám opíšem návod správneho uskladnenia pijavíc a aj to, ako sa popasovať s touto činnosťou. Pomôžem vám, urobiť  z nej veľmi jednoduchú zábavu trvajúcu do 40 sekúnd.

Pijavice lekárske potrebujú mať zabezpečený určitý komfort prostredia. Zabezpečenie takéhoto komfortu, vplýva na ich pohodu aj správanie. Všetko, čo im doprajete, potom neskôr vrátia vám alebo vašim klientom v podobe bezstresových bioaktívnych látok. Takže – komfort. Nie, neľakajte sa. Nemusíte im spievať – ak sa vám práve nechce. Nemusíte ani púšťať na CD Bacha, či Vondráčkovú… :) Sú to nenáročné tvory. K spokojnému a zdravému životu potrebujú tiché, chladnejšie miesto a čistú vodu. O tom, akú vodu potrebujú sme už hovorili, teraz nasleduje jej výmena.

Jedna z najkomplikovanejších vecí pre nováčika je výmena vody vo fľaši.  Po pozretí videa, sa výmena vody pre vás stane rýchlou a jednoduchou súčasťou starostlivosti o pijavice lekárske. Zároveň budete vidieť lacný a nevyhnutný materiál na manipuláciu s pijavicami lekárskymi, ktorý používame. Vodu by ste mali vymieňať každý druhý až štvrtý deň. Je to potrebné, aby sa baktérie vo vode nepremnožili a pijavice lekárske boli pre hirudoterapiu bezpečné.