Často ste sa nás pýtali a žiadali o takúto pomôcku vo forme videa. Takže je tu a sme radi, že sa nám podarilo vyhovieť vám aj v tejto požiadavke. Bc. Miroslava Tomková Legátová vám všetkým v nasledujúcom videu podrobne vysvetlí správne prikladanie pijavice na telo. Postupy prikladania majú svoje špecifiká a tie je nevyhnutné poznať a dodržiavať. Okrem toho, že vám ukážeme, aké pomôcky na prikladanie pijavice používame a na čo si treba dať pozor, vám vysvetlíme aj rôzne spôsoby previazania rán po zahryznutí.

Pred samotným prikladaním pijavíc, je potrebné dôkladne spísať anamnézu klienta. Pretože každý organizmus reaguje inak, aj ranky po zahryznutí môžu mať u každého klienta inú dobu krvácania. Podľa toho, ďalej zvolíme aj spôsob previazania tejto ranky. Podľa intenzity krvácania ju môžme len za pomoci pomôcok na to určených prelepiť alebo použijeme aj tlakový obväz. Ďalšia zaujímavá a tiež dôležitá vec, ktorú si môžete v ukážke pozrieť je, že iným spôsobom previažeme ruku, iným zas ranku za uchom. V názornej ukážke prikladania pijavíc vám Mirka priblíži svoj postoj k tejto terapii. Nie len zo stránky štandardného prikladania, ale aj zo stránky 21 ročnej praxe v martinskej fakultnej nemocnici pri neustálom kontakte s pacientmi a ich zdravotnými problémami.

Pred samotným prikladaním pijavíc lekárskych si určite pozorne vypočujte celé video. Je to preto, že v našej práci kladieme bezpečnosť zdravia nás aj nášho klienta vždy na prvé miesto. Až keď si budete istý, že ste si zopakovali svoje vedomosti z nášho kurzu – Hirudoterapia, až potom pristúpte k samotnému nakladaniu pijavíc.

V prípade nejasností a ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať. Sme vždy pripravení poradiť vám a pomôcť vám zorientovať sa v Hirudoterapii.