Skip to main content

Ako prekryť fľašu aby vám neutiekli?

Pijavice sú také malé beťárky – šikulky, ktoré využijú každú príležitosť na „útek“. Určite viete, že vedia byť veľmi rýchle a stačí moment na to, aby vyliezli z fľašky von. Dokážu sa prehrýzť cez aj gázu, prepchať sa cez malú dierku a narobiť vám starosti s ich chytaním alebo hľadaním. Takúto nepríjemnú situáciu si asi nik z nás nechce predstaviť a už vôbec zažiť. Preto sa podobnému scenáru snažíme za každú cenu vyhnúť. Aby ste tie malé objavovateľky viac nehľadali, natočili sme pre vás krátke náučné video.

Ako zabezpečíme fľašu?

V tomto krátkom videu vám podáme podrobný návod, ako najlepšie prekryť fľašu s pijavicami lekárskymi, aby vám neutiekli. Našim spoločným cieľom samozrejme je, aby nám ani jedna pijavica neušla. Došlo by tým k situácii, kedy by takáto „zvedavá“ pijavica nemusela túto výpravu na slobode prežiť.

Vysvetlíme vám, aký materiál máte použiť ako vrchnák a aké materiály pri práci s pijavicami najradšej používame my. Dozviete sa aj náš názor na to, či robiť dieročky do vrchnáka a či použiť plastový alebo kovový vrchnák so závitom alebo bez. Tiež vám poradíme, pomocou čoho dierky vyrobiť, koľko ich treba, aby sme zabezpečili dostatočný prísun vzduchu. Na veľkosti dierok tiež veľmi záleží, aby sa pijavica cez ňu neprepchala a neušla vám.

Komfort pijavíc

Našim cieľom je pomáhať ľuďom s ich zdravotnými problémami a v čo najlepšej kvalite. Pijavica lekárska nás lieči tým, že do nás vstrekuje bioaktívne látky, ktoré má v sebe. Tieto látky sa nám prostredníctvom krvného obehu dostávajú do celého tela. Na celkový efekt Hirudoterapie vplýva okrem počasia aj stav a pohoda pijavíc. Jedným slovom – komfort pijavice lekárskej je dôležitý. Preto je samozrejme potrebné zabezpečiť aj pohodu a príjemné prostredie týchto našich hlavných aktérov. Aj podmienky uskladnenia majú konečný vplyv na stav pijavice a jej správanie. Dozviete sa odpovede na otázky, do akej miery sú vhodné alternatívne spôsoby prekrytia fľaše a hlavne, aké to sú.