Detralex a Pijavica lekárska

Detralex a Pijavica lekárska – je možné ich kombinovať? To je téma, ktorá vás zaujíma a ktorú teraz spolu preberieme. V úvode vám opíšeme na aké zdravotné problémy sa Detralex používa a následne aj všetky otázky týkajúce sa Detralexu, jeho účinkom ako aj vhodnosť kombinácie Detralexu s pijavicou lekárskou.

Prečo je vhodné kombinovať detralex a pijavicu lekársku?

Na to, aby sme mohli odpovedať na túto otázku si najskôr musíme objasniť na čo sa Detralex používa a aké má účinky. Následne si odvodíme kombináciu prírodného produktu Detralex a prírodnej terapie – pijavicami lekárskymi.

Čo je Detralex a na čo sa používa

Detralex je liek na prírodnej báze, ktorý je predpisovaný dospelým pacientom na liečbu žíl, kŕčových žíl, hemoroidov, pri bolestiach dolných končatín, pri pocite ťažkých nôh a iných ťažkostiach. Detralex zlepšuje odolnosť ciev a zvyšuje napätie žilových stien, spevňuje ich a zlepšuje ich pružnosť. Má protizápalové účinky. Obsahuje látky stabilizujúce kapiláry. Uľahčuje tak odtok krvi v žilách z dolných končatín a vďaka jeho pozitívnym účinkom obmedzuje tvorbu opuchov.

Účinok Detralexu

Pre dosiahnutie požadovaného efektu a účinku Detralexu je dôležité dodržiavať:

1. Zdravý životný štýl

  • pravidelný pohyb – prechádzky
  • pravidelný pitný režim
  • optimalizácia telesnej hmotnosti

2. Pokyny ošetrujúceho lekára

  • používanie pančúch so špeciálnym efektom
  • vyhýbanie sa dlhým pobytom na nohách
  • obmedziť chôdzu na topánkach s vysokými opätkami

Detralex a Pijavica lekárska

V Hirudoterapii sa užívanie Detralexu v kombinácii s pijavicami nevylučuje. Pijavice lekárske majú bioatívne látky, ktorých je cez 150 druhov a tak isto majú vplyv na regeneráciu ciev, ich pružnosť a odolnosť. Okrem toho vylepšujú vlastnosti krvi. Bioaktívne látky z pijavice lekárskej výrazne napomáhajú hojeniu otvorených rán, na liečbu  zápalových procesov v tele, na liečbu kardiovaskulárnych ochorení, hemoroidov a množstvo iných zdravotných problémov.

Detralex a Pijavica lekárska sa vzájomne výborne dopĺňajú. Účinok bioaktívnych látok vylepšuje vlastnosti krvi a tým výrazne napomáha lepšiemu vstrebávaniu sa Detralexu v tele.  Detralex podporuje účinok pijavíc lekárskych a preto je ich kombinácia možná a zároveň vhodná.