Skip to main content

Hirudoterapia a pes pohromade?

Áno, Hirudoterapia a pes vážne idú dohromady. Pozrite si krátku ukážku hirudoterapie na psovi z našej partnerskej ambulancie, ktorá sa špecializuje na pomoc psíkom pri odstraňovaní ich zdravotných problémov. Je to pravda. Aj naši domáci miláčikovia nás občas potrebujú. Tiež mávajú rôzne druhy zdravotných problémov a to niekedy jednoduchšie, čo je ten lepší prípad, ale čo je horšie, mávajú aj vážne zdravotné problémy.

V našej ukážke ste si určite všimli, aký je ten krásny psík pokojný. Vo väčšine prípadov je to presne tak. Psík sa po priložení pijavice lekárskej ukľudní, ľahne si, spokojne čaká a niekedy aj zaspí. Ako keby vedel, že mu tie naše pijavice pomôžu.

Sme veľmi radi, že sa na nás obracajú aj odborníci – lekári a lekári/veterinári. Zúčastňujú sa nášho akreditovaného kurzu Hirudoterapie a následne svoje vedomosti využívajú v praxi vo svojich ambulanciách, kde liečia naše domáce zvieratká, ale aj väčšie hospodárske zvieratá. Naše skúsenosti s pijavicami lekárskymi vo veterine máme najčastejšie s liečbou psov, mačiek a koní. Terapiou pomocou pijavíc lekárskych sa dajú odstrániť alebo zmierniť rôzne zápalové prejavy, opuchy, rany, zlomeniny, dysplázie u psov. Pomáhajú aj pri chorobách srdca, pečene, obličiek, pri koňoch zápal kopyta, chronické bolesti a rôzne poúrazové stavy… Takže odpoveď na úvodnú otázku – či Hirudoterapia a pes idú dohromady, musíme jednoznačne odpovedať Áno 🙂

Podobne ako u ľudí, tak aj pri terapii zvierat pomocou pijavice lekárskej platia určité zásady, ktoré musíme vždy dodržať. Jedná sa hlavne o vylúčenie všetkých kontraindikácií, ktoré by mohli zvieratko ohroziť. V prípade, že z akéhokoľvek dôvodu nemôže absolvovať zvieratko Hirudoterapiu, môže lekár doporučiť užívať Molekulárny vodík. V určitých prípadoch čiastočne nahrádza liečbu pijavicami a odporúčame ho vyskúšať v tých prípadoch, kedy nie je možné použiť pijavice lekárske. Molekulárny vodík sa dá užívať vnútorne aj ako kúpeľ.

V prípade vašich otázok nás neváhajte kontaktovať. Tiež nám zavolajte alebo napíšte ak máte záujem absolvovať náš akreditovaný kurz „Hirudoterapia“.

Ak sa vám naša stránka páči, prosím dajte nám lajk 🙂