Milá návšteva dávnejšieho klienta s ischémiou dolných končatín. Hrozila mu amputácia prstov na nohe. Hirudoterapia zafungovala presne tak, ako sme očakávali a prsty sa podarilo zachrániť aj vďaka včasnému príchodu klienta. Kiežby sa to stávalo vždy… Stáva sa totiž, že klient telefonuje alebo príde za nami neskoro, keď už pijavice nevedia pomôcť.  Tento prípad sa však skončil šťastne a my sme radi, že pán, ktorý sa vám prihovára vo videu je jeden z našich ďalších spokojných klientov.

Terapia nie je len o bioaktívnych látkach pijavice lekárskej, ale aj svedomitosti a neúnavnej snahe sa uzdraviť. Súčasťou terapie je okrem iného aj dodržiavanie pitného režimu, prevádzanie cievnej gymnastiky, atď..  V prípade nášho klienta musíme potvrdiť a uznať jeho veľkú snahu vyliečiť sa. Dodržiaval všetky rady a zásady, ktoré sme mu odporučili.

Pijavice lekárske, sú na takéto nedokrvenia jednou z najlepších volieb. Aj vďaka takýmto diagnózam a ich úspešným liečením má Hirudoterapia také dobré meno a je vyhľadávaná čoraz častejšie. Výborné skúsenosti máme aj napr. s liečbou kŕčových žíl, úpravou vysokého aj nízkeho tlaku a aj nepríjemných hemoroidov. Účinky našich pijavíc lekárskych pomohli pri migrénach, chronických bolestiach, rôznych zápaloch. V niektorých prípadoch po vyšetrení kvapky krvi pod mikroskopom, kombinujeme liečbu pijavíc s Molekulárnym vodíkom. Tým sa účinok pijavíc ešte znásobí.