Skip to main content

Hirudoterapia a kontraindikácie

Bezpečnosť každého klienta u nás kladieme na prvé miesto. Tak, ako v klasickej medicíne, tak aj v Hirudoterapii je veľmi dôležité zistiť pred samotným prikladaním pijavíc lekárskych zdravotný stav vášho klienta. Je potrebné spísať anamnézu každého klienta bez výnimky, z ktorej zistíte jeho možné kontraindikácie. Je to potrebné, lepšie povedané priam nutné, aby nedošlo k prípadnému poškodeniu alebo ohrozeniu jeho zdravia.

Pozrite si veľmi dôležité video o základných informáciách na zistenie, do akej miery sú pijavice lekárske pre vás (vášho klienta) vhodné. Dozviete sa, čo je potrebné si odsledovať, pre maximálnu bezpečnosť priloženia pijavíc. Hirudoterapia a kontraindikácie je najdôležitejšia časť samotnej terapie, s ktorou je potrebné sa oboznámiť pred plánovanou aplikáciou pijavíc lekárskych. Vo videu nájdete základné vysvetlenie kontraindikácií aj ich rozdelenie.

Na základe tohto návodu sa budete vedieť lepšie orientovať, či je pre vás (vášho klienta) terapia pomocou pijavíc lekárskych bezpečná alebo sa jej kvôli kontraindikáciám musíte vyvarovať. Prípadne si ozrejmíte, čo robiť a s kým sa poradiť o použití pijavíc lekárskych práve na vašu diagnózu. Vašu pozornosť upriamime na niektoré z kontraindikácií ako sú tehotenstvo, strie, dojčenie, sepsa, či alergie. Dôležité je zistiť alergiu na histamín, ktorá by mohla vyústiť do nežiadúceho anafylaktického šoku. Pijavice lekárske sa tiež neodporúčajú prikladať ani pri vyčerpanom organizme. Súčasťou terapie môžu byť aj reakcie po aplikácii, sú to prirodzené reakcie tela na bioaktívne látky pijavice lekárskej. V takýchto prípadoch nie je potrebné podliehať panike. Pozorne si prezrite toto video a určite budete mať lepší prehľad.

V prípadoch, kedy kvôli kontraindikáciám nie je možné absolvovať hirudoterapiu odporúčame našim klientom užívanie molekulárneho vodíka. Molekulárny vodík má podobné vlastnosti a účinok na organizmus ako hirudoterapia  aj keď na 100 percent sa ich účinky nahradiť samozrejme nedajú. Ide o čistú molekulu vodíka, ktorá má schopnosť viazať na seba škodlivé látky v tele, premieňa ich na vodu a vylučovacou sústavou ich dostane von. V tele pôsobí ako antioxidant a vylepšuje aj pH organizmu.