Hirudoterapia a pes pohromade?

Krátka ukážka hirudoterapie na psovi z našej partnerskej ambulancie, ktorá sa špecializuje na pomoc psíkom. Áno, je to pravda. Aj naši domáci miláčikovia nás občas potrebujú. Tiež mávajú rôzne druhy zdravotných problémov a to niekedy jednoduchšie, čo je ten lepší prípad, ale čo je horšie mávajú aj vážne problémy. V našej ukážke ste si určite všimli, aký je ten krásny psík pokojný. Väčšinou je to presne tak. Psík si po priložení pijavice lekárskej ľahne, kľudne čaká a niekedy aj zaspí. Ako keby vedel, že mu tie naše pijavice pomôžu.

Sme veľmi radi, že sa na nás obracajú aj odborníci – lekári a lekári/veterinári. Zúčastňujú sa nášho akreditovaného kurzu Hirudoterapie a následne svoje vedomosti využívajú v praxi vo svojich ambulanciách, kde liečia domáce aj hospodárske zvieratká. Naše skúsenosti vo veterine máme najčastejšie s liečbou psov, mačiek a koní. Liečiť pomocou pijavíc lekárskych sa dajú rôzne zápalové prejavy, opuchy, rany, zlomeniny, dysplázie u psov. Liečime aj choroby srdca, pečene, obličiek, pri koňoch kopyta, chronické bolesti, poúrazové stavy… Takže odpoveď na úvodnú otázku – či Hirudoterapia a pes idú dohromady, musíme jednoznačne odpovedať Áno :)

Podobne ako u ľudí, tak aj pri liečbe zvierat pomocou pijavice lekárskej platia určité zásady, ktoré musíme dodržať. Jedná sa hlavne o vylúčenie všetkých kontraindikácií, ktoré by mohli zvieratko ohroziť. V prípade, že z akéhokoľvek dôvodu nemôže absolvovať zvieratko Hirudoterapiu, môže lekár doporučiť Molekulárny vodík. V určitých prípadoch čiastočne nahrádza liečbu pijavicami a odporúčame ho vyskúšať v tých prípadoch, kedy nie je možné použiť pijavice lekárske.

V prípade vašich otázok nás neváhajte kontaktovať. Tiež nám zavolajte alebo napíšte ak máte záujem absolvovať náš akreditovaný kurz „Hirudoterapia“.

Ak sa vám naša stránka páči, prosím dajte nám lajk :)