Pijavice lekárske a pes pohromade?

Krátka ukážka terapie na psovi z našej partnerskej ambulancie, ktorá sa špecializuje na psíky. Áno, je to pravda. Aj naši domáci miláčikovia nás občas potrebujú. Určite ste si v  ukážke všimli, aký je ten psík pokojný. Väčšinou je to presne tak. Psík si po priložení pijavice lekárskej ľahne, kľudne čaká a niekedy aj zaspí. Ako keby vedeli, že im tie pijavice pomôžu.

Sme radi, že sa na nás obracajú aj lekári – veterinári. Zúčastňujú sa nášho akreditovaného kurzu Hirudoterapie a svoje vedomosti využívajú v praxi vo svojich ambulanciách. Naše skúsenosti vo veterine máme najčastejšie s liečbou psov, mačiek a koní. Liečiť sa dajú rôzne zápalové prejavy, opuchy, rany, zlomeniny, dysplázie u psov. Liečime aj choroby srdca, pečene, obličiek, pri koňoch kopyta, poúrazové stavy… Takže odpoveď na úvodnú otázku – či pijavice lekárske a pes idú dohromady, musíme jednoznačne odpovedať Áno :)

Podobne ako u ľudí, tak aj pri liečbe zvierat pomocou pijavice lekárskej platia určité zásady, ktoré musíme dodržať. Jedná sa hlavne o vylúčenie kontraindikácií. V prípade, že z akéhokoľvek dôvodu nemôže absolvovať zvieratko Hirudoterapiu, môže lekár doporučiť Molekulárny vodík. Nahrádza liečbu pijavicami a odporúčame ho vyskúšať v  prípadoch, kedy nie je možné použiť pijavice lekárske.

V prípade vašich otázok nás neváhajte kontaktovať a ak sa vám naša stránka páči, prosím dajte nám lajk.