Skip to main content

Čo je molekulárny vodík?

Molekulárny vodík je vodík vo fáze svojho zrodu. Ide o čistú molekulu vodíka, ktorá v danom mieste a čase vznikla, a ako taká má schopnosť ihneď sa naviazať na ďalšie látky. Je to najmenšia známa molekula vo vesmíre, čo jej umožňuje ľahko preniknúť do subcelulárnych častí mitochondrií a iných dôležitých miest v tele vrátane kostí, zubov… V tele pôsobí molekulárny vodík ako antioxidant.

Existuje viac ako 700 štúdií o jeho pozitívnom vplyve na telo, kožu, orgány ale aj na oxigatívny stres a tým na moderné civilizačné ochorenia ako napr. chronické zápaly v tele, degeneratívne zmeny, napráva narušené pH v tele. Voda obohatená molekulárnym vodíkom býva nazývaná ako „Živá voda“.

Ako presne funguje? Aký má distribučný kanál?

Molekulárny vodík je selektívny, likviduje iba škodlivé voľné radikály a to spôsobom, že ich premieňa na vodu a nezanecháva pri tom žiadny odpad. Jednoducho ju z tela vylúčime. Molekulárny vodík aktivuje gén, zodpovedný za vytváranie antioxidačných enzýmov (kataláza, glutathion, glutationperoxidáza), ktoré sú schopné bojovať so všetkými voľnými radikálmi. Nenahrádza iné antioxidanty a ani iné antioxidanty nedokážu nahradiť molekulárny vodík avšak molekulárny vodík vie výrazne umocniť účinok iných antioxidantov.

Distribučný kanál molekulárneho vodíka nie je závislý na telných tekutinách. Nepotrebuje na svoj rozptyl ani krv a ani tkanivový mok. Dokáže prechádzať telom a bunkami skrz. Do tela sa dostane podľa toho ako si ho vyrobíme: dýchaním, kúpeľom, postrekom na kožu, zapitím kapsule alebo už rozpusteným vo vode. Je možné ho kombinovať s inými doplnkami stravy aj liekmi aj rôznymi druhmi liečby. My ho kombinujeme s liečbou pomocou pijavice lekárskej.

Kapsule či voda?

Spôsob užitia molekulárneho vodíka je rovnaký pre ľudí aj zvieratá. Môžme použiť Kapsulu – Inside, ktorá sa zapije vodou, v tele nastane chemická reakcia pri ktorej sa vytvorí molekulárny vodík. Druhou možnosťou je Recovery špecial, kde kapsula obsahuje kyselinu jablčnú. Kapsulu si otvoríme, nasypeme do pohára s vodou, počkáme 1 – 2 min. kedy prebehne reakcia tvorby molekulárneho vodíka priamo vo vode a potom vodu vypijeme. Takúto vodu môžme využiť aj na kúpeľ (1 kapsula = 5 litrov vody), do rozprašovača a použiť na rôzne časti tela (ekzém, suchá koža, rana, modrina…), ako obklad atď..

Prečo kapsuly a nie tabletky?

Vo forme kapsúl je možné vytvoriť omnoho čistejší, kvalitnejší a koncentrovanejší produkt. Pri výrobe tabletky, aby tieto držali pokope, musia v sebe obsahovať látky napr. stabilizátory, protihrudkujúce látky, niektoré druhy Éčok… čo následne znižuje efektivitu a kvalitu požadovaného produktu.

Aké formy vodíka poznáme?

Plynný vodík – rozpustný – môže sa vo vode nachádzať ako úplne rozpustený plyn, koloid, či suspenzia aj v podobe makro bublín, mikro bublín, nano bublín. Majú tendenciu sa spájať.
Nerozpustný plynný vodík – nemá terapeutický efekt, preto je pri meraní veľmi dôležité merať molekulárny vodík a nie uvoľnený vodík.

Čo je oxidatívny stres?

Jedná sa o základnú nerovnováhu medzi produkciou  voľných radikálov a schopnosťou tela ich neutralizovať, teda detoxikovať ich škodlivosť antioxidantmi.

Čo je voľný radikál?

Voľný radikál je molekula obsahujúca kyslík, ktorý má jeden alebo viac nespárovaných elektrónov. To ich robí vysoko reaktívnym zdrojom s ostatnými molekulami. Voľný radikál chemicky reaguje s časťami bunky ako DNA, bielkoviny, lipidy a berie si ich elektróny, aby sa stabilizoval. Obraté časti bunky si chýbajúci elektrón berú inde a tak vzniká reťazová reakcia. Tieto reakcie zapríčiňujú najrôznejšie zlyhania funkcií a systémov tela. (Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, mutácie génov, únavové syndrómy, rakovinové bujnenie, ateroskleróza, poruchy srdca a ciev, rôzne zápalové ochorenia…).

Niektoré vedľajšie kyslíkové produkty sú nereaktívne a nie všetky reaktívne druhy kyslíka sú škodlivé. Niektoré pomáhajú telu s bojom proti patogénom a mikróbom.

Čo je to antioxidant?

Antioxidanty sú molekuly, ktoré zoxidovanej molekule darujú elektrón a tým zastavia spomínanú reťazovú reakciu. Problémom je, že skoro všetky bežné antioxidanty to robia aj s prospešnými voľnými radikálmi. Preto je nutné a dôležité mať ich pod kontrolou a ani s antioxidantmi to nepreháňať.

Prečo je molekulárny vodík super antioxidant?

To, prečo je Molekulárny vodík antioxidant sme už spomenuli, ale prečo ho môžme zaradiť medzi top antioxidanty? Má to viac dôvodov.

  • kvôli svojej veľkosti – prenikne všade
  • je selektívny – vyberá si
  • nezanecháva po sebe metabolický odpad
  • môžete ho užiť koľko chcete – nepredávkujete sa, pretože vyprchá
AKO ZÁKAZNÍK

Chcete lepšiu cenu?
Získajte najlepšiu cenu! Zaregistrujte sa.

Registrujte sa tu
AKO NÁŚ OBCHODNÝ PARTNER

VOC pre registrovaného partnera.
Poďme robiť biznis.

Registrujte sa tu
KNIHA PIJAVICE LEKÁRSKE

Jediná ucelená publikácia o problematike pijavíc lekárskych.
Objednávajte priamo u nás.

Kúpiť knihu