Skip to main content

Molekulárny vodík je vodík v štádiu vzniku, práve vo fáze svojho zrodu. Ide o čistú molekulu vodíka, ktorá má schopnosť spájať sa s inými látkami. V prípade ľudského tela prevažne s látkami, ktoré sú pre telo škodlivé. Vzniká tak tekutina, ktorú naše telo prostredníctvom vylučovacích orgánov odvádza z tela von. Existuje viac ako sedemsto štúdii o jeho pozitívnom vplyve na naše zdravie, konkrétnejšie na naše telo, kožu, orgány, ale aj na oxidatívny stres, a tým na moderné civilizačné ochorenia ako napríklad degeneratívne zmeny, autoimunitné poruchy (atopický ekzém, alergie) a chronické zápaly v tele vrátane narušeného pH v organizme.

Príklady autoimunitných problémov:

 • Cukrovka
 • Problémy s premenlivým tlakom
 • Trávenie
 • Citlivosť na lepok
 • Citlivosť na laktózu
 • Psoriáza
 • Atopický ekzém
 • Takmer všetky ochorenia nejasnej príčiny
 • Crohnova choroba
 • Ulcerózna kolitída
 • Alergie
 • Zápaly kĺbov a tkanív
 • Reuma
 • Únava
 • Problémy so štítnou žľazou
 • Časté infekcie

Vďaka svojej veľkosti dokáže bez akýchkoľvek zábran preniknúť do rôznych častí tela, vrátane kostí, kĺbov, tkanív a to až na bunkovej úrovni, kde môže uskutočniť svoj účel. Molekulárny vodík pôsobí ako selektívny antioxidant, ktorý dokáže priamo vo vnútri bunky likvidovať škodlivé voľné radikály. Pôsobí ako protizápalový činiteľ, vplýva na procesy hojenia, a tým aj na zrýchlenú regeneráciu tkanív, pôsobí preventívne pri veľkom množstve chronických ochorení a pri starnutí. Dochádza tak k celkovému zrýchleniu procesu regenerácie, odbúravaniu škodlivín z tela, zníženiu únavy a priameho vytvárania podmienok pre samoregeneráciu tela. Zhrnuli sme si základné vlastnosti molekulárneho vodíka. Teraz si vysvetlíme podstatu autoimunitných zápalov. Je to dôležité pre lepšie porozumenie toho, prečo je molekulárny vodík natoľko užitočný, ba až neoceniteľný pri zápaloch.

Autoimunitný zápal

Každý človek vie, že imunitný systém nás chráni pred všetkým, čo poškodzuje rovnováhu v našom organizme ako sú vírusy, baktérie, parazity, toxíny a všetko, čo nám ubližuje, vrátane rakovinových buniek. Má schopnosť bez zľutovania zlikvidovať všetko, čo sa mu postaví do cesty, všetko, čo je cudzie alebo poškodené. Zdravé bunky vlastného tela necháva nedotknuté. Ak sa však funkcia imunitného systému naruší, stráca schopnosť rozoznávať, čo presne je telu cudzie a čo vlastné.
Vtedy imunitný systém začne napádať bunky a súčasti vlastného tela, výsledkom čoho sú zápaly v napadnutom tkanive. Najčastejšie si to odnesú kĺby, koža, štítna žľaza, črevá alebo pečeň. Aj keď sa s určitosťou nedá potvrdiť konkrétny dôvod vzniku takýchto imunitných reakcií, vysvetlenie poruchy v riadení imunitného systému sa prikláňa k narušeniu funkcií z dôvodu zanesenia organizmu vplyvom toxínov, voľných radikálov a oxidatívnym stresom.

Keďže v skutočnosti nepoznáme pravú príčinu konkrétneho autoimunitného zápalu – ochorenia, nevieme nasadiť presnú liečbu a riešime len príznaky, teda prejavy problému. Preto sa ako najlepší a najúčinnejší spôsob riešenia týchto problémov javí ísť k najpravdepodobnejšej príčine a tou je odstránenie toxínov, voľných radikálov a oxidatívneho stresu, ktorý priamo úmerne narastá so zhoršenými podmienkami v našom prostredí, medzi ktoré môžeme zaradiť životný štýl, kvalitu stravy a prijímaných tekutín. Niekoľko stoviek svetových štúdii sa čoraz intenzívnejšie zaoberá výskumom, ktorým sa snažia potvrdiť, že hlavným spúšťačom týchto autoimunitných porúch sú voľné radikály, toxicita, ťažké kovy, oxidatívny stres a narušenie pH v organizme.

Úplne najdôležitejším dôvodom, prečo zvážiť užívanie aktívneho molekulárneho vodíka je to, že odstraňuje oxidatívny stres a teda aj voľné radikály. Inými slovami vytvára resp. čistí priestor, aby si telo dokázalo svoje problémy vyriešiť samo. Priamo odstraňuje najproblematickejšie faktory, pre ktoré telo zlyháva a prehráva boj s ochoreniami a zápalmi.

Aký je súvis medzi pH a vodíkom?

Molekulárny vodík uvoľnený z kapsuly RecoveryH2 výrazne pomáha činnosti Pufrov udržiavajúcich stabilné hodnoty pH vnútorného prostredia v rozmedzí 7,36 až 7,44. (Platí pre vnútorné prostredie, tkanivá a krv, nie moč, pot a sliny. Hodnota mimo 6,8 až 8,0 nie je zlučiteľná so životom.) Na udržanie stabilnej hodnoty pH v tele slúži viacero mechanizmov – Pufry, pľúca, obličky a pečeň. Pečeň tým, že nasmeruje metabolizmus k tomu, čo ponechať a čo vylúčiť. Obličky tým, že sú schopné vylučovať kyseliny a pľúca hlavne reguláciou CO2 (oxidu uhličitého).

Ak sa niektoré z týchto mechanizmov z najrôznejších dôvodov narušia, dochádza v tele k alkalóze alebo acidóze. Ak hodnota pH klesne pod 7,36 ide o acidózu, ak vystúpi nad 7,44 ide o alkalózu. Oba prípady sú nebezpečné, pretože telo vyžaduje rovnováhu. Tento systém je samozrejme výrazne zložitejší, podmienený viacerými aspektami, avšak pointa zostáva nezmenená (alkohol, strava, tekutiny, hnačky, zvracanie…. ).

Príklad:

Niektoré štúdie uvádzajú, že v prípade výskytu rakovinového ochorenia, dokáže toto bujnenie vplývať na prirodzené procesy v tele tak, že sa telo čoraz viac ocitá v kyslom prostredí, ktoré je veľmi priaznivé pre rast rakovinových buniek. Tvrdia, že ak dokážeme docieliť v tele zásaditejšie prostredie, tak sa výrazne obmedzí rozmnožovacia schopnosť týchto chorých buniek.

Vysvetlenie pojmov:

pH – veličina vyjadrujúca koncentráciu iónov určujúcich kyslosť alebo zásaditosť organického prostredia

Pufry – systém látok v tele, ktorý má za úlohu spomaľovať procesy v súvislosti so zmenou PH v organizme (naša krv, medzibunková tekutina)

Oxidatívny stres – tvoria reaktívne formy kyslíkových a dusíkatých zlúčenín, hydroxylové radikály a peroxynitrity, veľmi agresívne formy pre telo.

Systémové choroby spojiva sú chronické zápalové procesy neinfekčného pôvodu. Pri ich vzniku sa uplatňujú autoimunitné mechanizmy. Postihujú pohybový aparát (ako sú kĺby, šľachy, svaly), kožu, cievy, svaly, dýchací, nervový, tráviaci, krvný a srdcovo-cievny systém. Tieto prejavy sa u jednotlivých ľudí rôzne krížia, preto pacienti s tou istou diagnózou môžu mať rozdielne príznaky a rozdielnu prognózu. Molekulárny vodík ide priamo k príčine týchto systémových porúch.

Aktuálne je molekulárny vodík k dispozícii v dvoch možných prevedeniach:

Aj pre vonkajšie použitie, kde k reakcii dochádza priamo vo vode, čo umožňuje urobiť kúpeľ, obklad, nalievať na ranu alebo postrekovať priamo postihnuté miesto (atopický ekzém, psoriáza, dekubit, bercové vredy, pedikúra, uštipnutie po hmyze a podobne).

Nutné užiť vnútorne, aby sa látky z kapsuly spojili s tráviacimi šťavami, aby pri tomto spojení došlo k chemickej reakcii vo vnútri tela a molekulárny vodík sa uvoľnil priamo v tele.

AKO ZÁKAZNÍK

Chcete lepšiu cenu?
Získajte najlepšiu cenu! Zaregistrujte sa.

Registrujte sa tu
AKO NÁŚ OBCHODNÝ PARTNER

VOC pre registrovaného partnera.
Poďme robiť biznis.

Registrujte sa tu
KNIHA PIJAVICE LEKÁRSKE

Jediná ucelená publikácia o problematike pijavíc lekárskych.
Objednávajte priamo u nás.

Kúpiť knihu