Skip to main content

Hirudoterapia a zvieratá

Hirudoterapia nie je limitovaná len na použitie na človeku. Pijavice lekárske a ich neoceniteľné bioaktívne látky sa používajú na liečbu rôznych zdravotných problémov aj vo veterine.

Ako našim zvieratkám pomôžu?

V našich rukách sa často ocitnú aj najlepší priatelia človeka akými sú napríklad pes, mačka, kôň, ale aj rôzne hospodárske zvieratá. Účinky pijavice lekárskej často využívajú aj lekári, ktorí sa špecializujú na domáce zvieratá aj na hospodárske zvieratá v medicínskom obore veterina. Aj naši domáci miláčikovia môžu trpieť a často krát aj trpia rovnakými alebo podobnými zdravotnými problémami ako ľudia. Účinok, ktorý pociťujeme my, je veľa krát mnohonásobne rýchlejší pri terapii na zvieratách. Pijavice lekárske aj u zvierat účinne liečia choroby postihujúce kĺby, cievy, srdce, obličky, pečeň, rôzne rany… aj zápaly. Terapia je účinná a možná aj pri liečbe antibiotikami. Je to preto, že bioaktívne látky z pijavice lekárskej dokážu preniknúť hlboko do tkanív a tým podporia liečbu antibiotikami. Látky z pijavice sa dostanú všade tam, kde aj krv, pretože sa do tela dostávajú prostredníctvom krvného obehu. Často vyskytujúce sa zdravotné problémy našich miláčikov ako trombóza, zápaly, abscesy, dysplázia u psov, vredy, či iné druhy ochorení sa výrazne rýchlejšie liečia pomocou bioaktívnych látok pijavice lekárskej.

Na liečbu našich domácich miláčikov, využívame aj Molekulárny vodík. Tak isto ako ľudia, tak aj zvieratá môžu mať rôzne kontraindikácie, pre ktoré nemôžu podstúpiť Hirudoterapiu. V takýchto prípadoch odporúčame skúsiť liečbu spomínaným vodíkom. Niekedy sa tiež stane, že účinky z pijavice lekárskej potrebujeme znásobiť – skombinovať, pomocou molekulárneho vodíka. Molekulárny vodík pôsobí v organizme ako antioxidant, rieši v tele narušené pH, pomáha odstraňovať zápalové procesy v tele. Neutralizuje prebytočné kyseliny v tele, likviduje voľné radikály, oxidatívny stres a jedy. Dá sa použiť ako na vonkajšie prejavy (formou obkladov alebo prostredníctvom rozprašovača priamo na ranu), tak aj na tie vnútorné problémy.

V prípade, ak vaše zvieratko – váš domáci miláčik trpí zdravotnými ťažkosťami s ktorými si neviete poradiť, kontaktujte nás na: liecba@hirudo.sk alebo volajte na 0905 4287 848. Radi vám pomôžeme alebo poradíme.