Môže byť priložená pijavica lekárska na telo aj v lete? Toto je veľmi častá otázka a obava ohľadom prikladania pijavíc v lete. V našom videu sa podrobne zaoberáme danou otázkou, aby ste sa presvedčili či je to bezpečné a vedeli sa správne rozhodnúť. Dozviete sa nielen špecifiká v súvislosti s reakciami, ktoré môžu nastať. Tak isto vám vysvetlíme, čo zvažovať, aj ako sa postaviť k jednotlivým špecifikám, ktoré na nás v lete čakajú.

Pijavica lekárska sa používa aj v tzv. dovolenkových krajinách (Portugalsko, Taliansko, Španielsko, Grécko a aj v Číne), skrátka liečbu pijavicami poznajú na celom svete. Preto na vašu častú otázku, či sú pijavice vhodné aj v lete, odpovedám áno, sú.

S ohľadom na odpoveď, treba ale spomenúť a zvážiť niekoľko bezpečnostných otázok. A to sú – či ideme cestovať na dovolenku a ako, či sa ideme kúpať do jazera, do rieky, na kúpalisko alebo, či sa budem na slnku opaľovať. Ďalšia vec, ktorú treba zvážiť, aká je teplota vzduchu v danej destinácii, aj aké mám reakcie po uštipnutí hmyzom. Odpovede na tieto otázky, majú vplyv na to, či môže byť pijavica lekárska na vaše telo priložená aj v lete. Samozrejme, ak si nebudete istý s vhodnosťou terapie, neváhajte nás kontaktovať.