Skip to main content

Pijavica v lete?

Môže byť priložená pijavica lekárska na telo aj v lete? Nestane sa mi nič ak si priložím pijavicu v lete? Táto a veľa iných podobných otázok k nám smerujú vo všetkých možných tvaroch od našich klientov. Vždy tieto otázky súvisia s prikladaním pijavíc lekárskych počas leta, dovoleniek, pobytu doma aj v zahraničí. Naši klienti neskrývajú svoje obavy z možných komplikácií. V našom videu sa podrobne zaoberáme danou otázkou, aby ste sa presvedčili či je bezpečné prikladať si pijavice lekárske aj v letných mesiacoch a aby ste sa vedeli prípadne správne rozhodnúť. Dozviete v ňom sa nielen špecifiká v súvislosti s reakciami, ktoré môžu nastať. Tak isto vám vysvetlíme, čo je potrebné zvážiť, aj ako sa postaviť k jednotlivým špecifikám, ktoré na nás v lete čakajú.

Pijavica lekárska sa používa aj v tzv. dovolenkových krajinách (Portugalsko, Taliansko, Španielsko, Grécko a aj v Číne), skrátka liečbu pijavicami poznajú a prevádzajú všade na celom svete. Preto na vašu častú otázku, či je pijavice lekárske vhodné prikladať na telo aj v lete, odpovedáme áno, sú.

S ohľadom na odpoveď, treba ale spomenúť a zvážiť niekoľko bezpečnostných otázok. A to sú – či ideme cestovať na dovolenku a ako, či sa ideme kúpať do jazera, do rieky, na kúpalisko alebo, či sa budem na slnku opaľovať. Ďalšia vec, ktorú treba zvážiť, aká je teplota vzduchu v danej destinácii, aj aké mám reakcie po uštipnutí hmyzom. Odpovede na tieto otázky, majú vplyv na to, či môže byť pijavica lekárska na vaše telo priložená aj v lete. Samozrejme, ak si nebudete istý s vhodnosťou terapie, neváhajte nás kontaktovať.