Skip to main content

Akreditovaný kurz „Hirudoterapia“

Ak pracujete ako lekár, masér, fyzioterapeut či veterinár, náš kurz Hirudoterapie je určený práve Vám. Okrem odbornej verejnosti sú samozrejme vítaní aj všetci, čo sa zaujímajú o liečbu pijavicami.  Skrátka potešíme sa všetkým, ktorí  chcú prostredníctvom takejto terapie pomôcť sebe, svojim blízkym, domácemu miláčikovi, či niekomu v okolí.

Na kurze sa oboznámite s históriou vývinu pijavíc, ich anatómiou a spoznáte rôzne druhy pijavíc, ktoré sa na liečenie využívajú. Naučíte sa techniky prikladania, či ako vybrať to správne miesto na prikladanie. Naučíte sa aj, za akých podmienok je vhodné liečiť klienta pomocou pijavíc a kedy táto forma terapie za žiadnych okolností nie je vhodná. Tak isto budete vedieť posúdiť vhodnosť kombinácie rôznych druhov liečby či liekov v súvislosti s pijavicami. Dozviete sa, ako sa treba správne starať o pijavice, kde ich uskladňovať tak, aby mali čo najoptimálnejšie podmienky na kvalitu ich života.. Na kurze Vám dáme všetky dôležité informácie, potrebné k správnemu zaobchádzaniu s týmito užitočnými živočíchmi.

Naše individuálne kurzy je možné zamerať na špecializáciu záujemcu a tak riešiť špecifické potreby konkrétnej prevádzky či ambulancie.

V prípade, ak potrebujete vyriešiť konkrétnu diagnózu pre seba alebo člena vašej rodiny – premyslite si a zvážte skôr individuálne riešenie daného problému/diagnózy.

Kurz Hirudoterapie je dosť obsiahly a informáciami náročný.