Tok Sen – liečebný systém zo Severného Thajska

Staroveká tradícia s najnovšími vedeckými poznatkami

Tok sen je stáročia používaná severná thajská terapia vyvinutá budhistickými mníchmi. Kedysi sa táto terapia mohla vykonávať len na pôde chrámu.  Je to rytmická metóda poklepávania pomocou dreveného kladiva a dláta nazývaného “ Kĥon“ a „Lim“, v kombinácii s thajskými liečebnými bodmi.  Toto poklepkávanie vytvára liečebné vibrácie prenikajúce cez fascie a svaly hlboko do energetických tokov  v tele.

Až donedávna sa tento jedinečný spôsob liečenia našiel iba v oblasti Chiang-Mai v severnom Thajsku. Tok Sen sa vyvinul v rovnakej dobe, ako akupunktúra v Číne, sú rovnako staré. Je to energetická liečebná technika a stále sa praktizuje v týchto oblastiach tradičným spôsobom. Odtiaľ sa rozšírila do Indie a Japonska. V tejto novej ére sa sporadicky objavuje aj na nových miestach po svete.

Tradičné drevené pomôcky, palička (Kĥon) a dláto (Lim) sú zvyčajne vyrobené zo stromu Tamarind. Technológia Tok Sen sa v základnom poňatí používa na odstránenie blokovanej energie, na odstránenie negatívnej energie a zmiernenie svalového napätia. Využíva rytmicky pohyblivý pohyb a zvukové vibrácie. Tok Sen pomáha so spazmami, svalovými bolesťami, blokádami energií, zlým obehom cievneho aj lymfatického systému, nervovou stázou.. Preniká hlboko do telesného jadra a tým vplýva na vnútorné procesy v tele.

Táto technika je rozdelená na tri kurzy/stupne:
  1. Základný kurz – relaxačný a uvoľňujúci štýl
  2. Tok Sen v sede,  kombinácia s inými technikami, uvoľňovanie spazmusov a trigger pointov, uvoľnenie fascií a ich reťazcov
  3. Nervový reštart, aktivovanie núdzového uvoľnenia a aktivovanie prirodzeného pnutia tkanív, automatické vyrovnanie držania tela a odstraňovanie traumatických fyzických blokov

Všetky kurzy sú samozrejme popretkávané energetickými bodmi energetických dráh – Senov – často zhodné s meridiánmi z TČM.

Dátum kurzu č1: 25 a 26 mája, pozor od rána do večera, aj nedeľa

Dĺžka: dva dni od 9:00 do cca 18:00

Cena: 180€