V rámci Hirudoterapie vieme spraviť aj vyšetrenie zo živej kvapky krvi. Je veľmi zaujímavé sledovať, ako sa živá kvapka krvi správa pod mikroskopom. Robievame ho za účelom nájdenia problému, pre ktorý by pijavice boli vhodné alebo za účelom zistenia, či bioaktívne látky zaberajú tak, ako očakávame. Pri diagnostike občas nájdeme niekedy aj „raritné“ vzorky krvi, ako v tomto krátkom videu. Celá vzorka všade, kde som sa pohol, boli len samé poškodené Červené krvinky (erytrocyty). Poškodené z pohybu cez veľmi kyslé prostredie v tkanivách. To znamená, že PH tela je v hodnotách, ktoré poškodzujú organizmus. Okrem spomenutého kyslého prostredia v organizme dokážeme zistiť aj to, či sa v tele nachádzajú ložiská ťažkých kovov, rôzne baktérie, vírusy, ložiská cholesterolu, kyselina močová, parazity, množstvo bielych krviniek (leukocytov), hustotu krvi a iné.

V súvislosti s odbúraním  kyslého prostredia v tele, môžme vašu pozornosť nasmerovať na dve varianty. Prvou možnosťou sú pijavice lekárske, ktoré vám vedia byť nápomocné v jeho odstránení. Ako druhú možnosť vám ponúkame Molekulárny vodík, ktorý pôsobí v tele ako antioxidant, odstraňuje voľné radikály a oxidatívny stres. Je vyhľadávaný aj pri chronických zápaloch či iných diagnózach.

Živá kvapka krvi pod mikroskopom, vám priamo na mieste dokáže účinok spomenutých alternatív, na odstránenie kyslého prostredia v organizme.