Skip to main content

Radko Legát sa zaoberá liečbou Pijavice lekárskej od roku 2002, kedy sám trpel zdravotnými problémami. Hirudoterapia je teraz dôvod vďaka ktorému je v takej dobrej fyzickej forme, ako nikdy predtým. Preto začal túto liečbu stále viac propagovať, experimentovať s vlastným chovom pijavíce lekárskej, spolupracovať s Akadémiou vied SR a postupom času získal akreditáciu MV SR.

Všetky svoje skúsenosti z dlhoročnej praxe zúročil pri napísaní prvej ucelenej knihy pod názvom Pijavica lekárska, na ktorej spolupracovali všetci odborníci v rámci SR aj ČR, ktorí sa zaoberajú týmto fenoménom. Aj preto sa svojim spôsobom stala učebnicou pre zdravotníkov, ale je zaujímavá aj pre širokú verejnosť, ktorá má o liečbu pijavicami záujem. Zároveň s vydaním knihy dáva Radko Legát na trh nový výrobok pod názvom Živa. Živa nahrádza liečbu pijavicami pre tých ľudí, ktorí z nejakého dôvodu nechcú alebo nemôžu absolvovať liečbu Pijavicou lekárskou.

Záhada Pijavice lekárskej odhalená!

Pre akú skupinu ľudí je určená kniha pod názvom Pijavica lekárska?

Kniha je určená pre všetkých ľudí, ktorí majú zdravotné problémy, aby zistili, akým spôsobom sa tieto ich problémy dajú riešiť. Je vhodná aj pre tých, pre ktorých je klasická medicína nepostačujúca a nevedia sa so zdravotným problémom pohnúť ďalej. Vtedy prichádza chvíľa, kedy môžu vyskúšať Hirudoterapiu, eventuálne 70% náhradu, ktorou je prípravok Živa. Je možné ho kombinovať aj s klasickými liekmi na dané ochorenie.

Aké ochorenia sa dajú liečiť pomocou Pijavice lekárskej?

Srdcovo – cievne ochorenia, vysoký krvný tlak, auto imunitné poruchy ako sú psoriáza, či atopický ekzém, dna, zápaly kĺbov, hojenie rán, či už u ľudí alebo u zvierat, a táto liečba tiež zbavuje organizmus ťažkých kovov v organizme. Priaznivo pôsobí aj na iné ochorenia s neznámou príčinou.

Existujú aj prípady, kedy sa klient nemôže z nejakého dôvodu podrobiť liečbe Pijavicou lekárskou?

Áno, stáva sa aj to, že niekedy sa klient nemôže alebo sa ani nechce podrobiť priloženiu pijavíc. Môže to byť zo strachu alebo má z toho akúsi neprekonateľnú fóbiu. Výnimočne sa môže stať aj to, že sa objavia kontraindikácie alebo sa liečba Pijavicou lekárskou križuje s konvenčnou, klasickou liečbou. A práve preto sme sa snažili a pracovali na vhodnej alternatíve. Podarilo sa to. Záhada pijavice bola odhalená a ukrytá do prípravku Živa, ktorý je 70 percentnou náhradou priamej liečby pijavicou a dá sa kombinovať aj s liekmi, predpísanými lekárom, pričom zvýši ich efekt.

Prípravok Živa je vyrobený na Slovensku na čisto prírodnej, vegánskej báze, čiže nemá žiadne kontraindikácie a dá sa užívať aj dlhodobo. Zatiaľ sa dá zakúpiť prostredníctvom našej www. stránky alebo objednať telefonicky na našom telefónnom čísle. Časom to bude možné aj na iných predajných miestach.

Ako sa môžu ľudia presvedčiť o účinok liečby Pijavicou lekárskou alebo prípravkom Živa?

Veľmi jednoducho, a to z vyšetrenia kvapky krvi pred liečbou a po liečbe, ktorú robíme v našich priestoroch v Martine, ale dá sa to po dohovore urobiť aj u našich spolupracovníkov v iným mestách na Slovensku. Z kvapky krvi sa dajú urobiť aj vyšetrenia na ťažké kovy, či iné znečistenia organizmu.

O tom všetkom sa ľudia dočítajú v knihe Pijavica lekárska?

Áno, aj o tom aká je záhadná pijavica lekárska a ešte o iných zaujímavých veciach. Je tu množstvo príbehov konkrétnych ľudí, ktorí takúto liečbu absolvovali, dokonca aj prípady zvieracích pacientov. Dočítajú sa tiež o tom, kde má táto liečba svoje korene, aké sú druhy pijavíc, spôsoby ich priloženia, či prípadné kontraindikácie alebo reakcie ľudí.
Sú tu tiež vyjadrenia lekárov, veterinárov, terapeutov, ale aj športovcov. V knihe je množstvo fotografií a doložených ukážok, na ktorých je k danej téme dokumentovaných množstvo faktov, ktoré zaujmú nielen odborníkov v tejto oblasti, ale myslím si, že aj celú laickú verejnosť.

Živa™ komplex – Pijavica lekárska v kapsuli

Živa™ je špeciálne navrhnutá receptúra s ochrannou známkou, čisto z prírodných látok, bez chémie, konzervantov a ,,E“čiek. Je zaradený ako potravinový doplnok pre zlepšenie stavu tela i mysle. Látky sú balené v kapsuly z rastlinnej želatíny, aby sme sa vyhli pojivam a ďalším nadbytočným látkam potrebným na lisovanie tabletky.

Vznikol po niekoľkých rokoch výskumu a testovania, ako odozva zo strany našich zákazníkov a ich požiadaviek. Nároky na efektívnosť terapií rastú a výživa zo strany doby výrazne klesá, strava voda aj vzduch sú čoraz problémovejšie. Preto je nutné pomôcť telu s pridávaním stavebného materiálu na obnovu buniek aj správnych funkcií v tele. Túto potrebu si vyžaduje aj priama terapia s pijavicami lekárskymi. „Pijavica lekárska v kapsuly“, Živa™ priamo vystihuje účel a hlavný dôvod používania.

Je adekvátnou náhradou a tým správnym doplnkom k hirudoterapii. Keď si prečítate riadky vo zvyšku kapitoly, sami pochopíte unikátnosť tejto špeciálne navrhnutej zmesi. Živa™ samozrejme nie je 100% náhradou za bioaktívne látky pijavice lekárskej (to sa asi nikdy nepodarí), avšak pokryje viac ako 70 % vlastností látok z pijavíc a v niektorých bodoch prevýši. Môže sa plnohodnotne používať samostatne, ako náhrada za pijavice a najväčšia výhoda je v tom, že sa môže kombinovať aj priamo s pijavicami. Veľmi pozitívne ovplyvní celý priebeh terapie, zvýrazni a urýchli samotný efekt bioaktívnych látok, zlepšuje hojenie raniek a znižuje alergické reakcie po zahryznutí.

Zmes ja navrhnutá tak aby sa mohla kombinovať s konvenčnou liečbou a zároveň aby nebol problém s nadmernou antikoaguláciou v kombinácii s pijavicami. Pôvodný zámer je, poskytnúť Hirudoterapiu aj ľuďom, ktorý pijavice lekárske nemôžu mať na svojom tele aplikované, či z rôznych dôvodov aktuálne nemôžu takúto terapiu podstúpiť, avšak ju nutne potrebujú. Iný majú fóbiu z malého hmyzu a nikdy sa na takúto terapiu neodvážia.

Niektorý klienti majú také neprimerané reakcie, že im telo dovolí len veľmi nízky počet priložených pijavíc. Vtedy je živa to pravé riešenie. Chceme takouto formou sprístupniť účinok Hirudoterapie úplne každému človeku. Kapsula je vyrobená z hydroxypropyl methylcelulózy a vody. (škrob) 1 kapsula – 0,96 g, 30 kapsúl – 28,8 g, 60 kapsúl – 57,6 g, 90 kapsúl – 86,4 g. Obsah kapsuly je možné použiť ako súčasť krému, či vylúhovať ako tinktúru.

Konkrétne tipy na použitie

 • Alzheimerová choroba
 • Ateroskleróza
 • Bakteriálne ochorenia
 • Degenerácie oka
 • Diabetes a diabetická polyneuropatia
 • Endometrióza
 • Fibrocystická mastopatia, chronické ochorenie prsníka
 • Chronické a recidivujúce zápaly (v oblasti nosa, uší a krku, horných a dolných ciest dýchacích, močového a pohlavného ústrojenstva, kĺbov a iné)
  Chronické zápaly tkanív aj kĺbov
  Impotencia, erekcia
  Krvné zrazeniny
 • Lymfedémy (opuchy spôsobené poruchou odtoku lymfy) rôznej etiológie
 • Migrény a bolesti hlavy
 • Obezita
 • Ochrana pokožky, pečene
 • V onkológii
 • Osteoporóza
 • Potrombotický syndróm dolných končatín (stavy po upchaní žíl dolných končatín krvnou zrazeninou)
 • Poúrazové opuchy
 • Proti starnutiu
 • Problémy so spánkom
 • Reumatoidná artritída, artritída, artróza
 • Silná detoxikácia a vyplavovanie nečistôt
 • Skleróza multiplex
 • Srdcovo cievne poruchy
 • Úľava od bolesti
 • Užívanie antikoncepcie a zmiernenie následkov
 • Výskoky krvný tlak
 • Vytrvalosť – výkon
 • Zápaly čriev, crohnova choroba, Ulcerózna kolitída, dráždivé hrubé črevo
 • Zápalové a pooperačné stavy v chirurgii
 • Zápaly povrchových žíl a ciev celkovo

A takmer všetky diagnózy spadajúce pod pijavice lekárske.

živa krv
ŽIVA – krv

Vplyv na antiagregáciu krvi, antitrombotický efekt, znižuje zápalové latky rozptyľované krvou, Stimuluje tvorbu protizápalových látok (prostaglandínov), rozkladá fibríny, silná prevencia srdcovo cievnych ochorení či mozgovej príhody, reguluje krvný tlak, znižuje LDL cholesterol, zlepšuje viskozitu krvi, vplyv na žilovú insuficienciu, posttrombotický syndróm, vplyv na potenciu.

Živa – cievy

Kŕčové žily, krehké mikrocievky, mikrocirkulácia, opuchy a ťažoba nôh, podpora plynulého prúdenia lymfy, hemoroidy, zápaly na stenách ciev, navrátenie elasticity stenám ciev, potrombotické poruchy, regenerácia ciev vrátane lymfatických.

živa cievy
živa regena
ŽIVA – regena

Hojenie poškodených tkanív a teda aj rán, rýchlejšia regenerácia poškodenej kože, pomáha pri reumatoidnej artritíde, silná antioxidácia tkaniva aj tela, zníženie voľných radikálov a oxidatívneho stresu tkanív, zabraňuje rozširovaniu zápalu, rozkladá a vstrebáva poškodené tkanivo.

ŽIVA – bakterial

Antimikrobiálne účinky, ochrana pred infekciami, plesňami, mykózami, baktériami či vírusmi, spomaľuje a zastavuje infekcie, vplýva na správne fungovanie čriev a odstraňuje črevne zápaly, výrazný vplyv na voľne radikály a oxidatívny stres – teda likviduje živnú pôdu pre patogénne elementy, cronova choroba, znižuje hladinu CRP v krvi, antiparazitikum.

živa bakterial
Kde môžu záujemcovia o túto metódu nájsť ďalšie informácie?

Všetky informácie týkajúce sa Hirudoterapie sú uvedené na našej stránke www.pijavicelekarske.sk vo forme článkov, videí a prezentácií.
V prípade ďalších otázok nám môžete písať na: liecba@hirudo.sk, prípadne telefonovať na +421 905 427 848.

Nami vyškolených poradcov Hirudoterapie máme po celom Slovensku a aj v Čechách. V prípade potreby, vieme klienta odporučiť a nasmerovať na poradcu najbližšieho k miestu jeho bydliska. Pracujeme pod záštitou asociácie akreditovaných hirudoterapeutov.

Neváhajte a príďte vyskúšať to, ako pijavica lekárska bude účinkovať na vašom tele alebo na tele vášho domáceho miláčika (pes, mačka…)

Pomôže vám vyriešiť viac problémov súčasne.

MÔŽETE SI KÚPIŤ TU:
Obchod