Skip to main content

Stretnutie s milým pánom, ktorý dlhodobo trpí na silnú bolesť kĺbov a opuchmi dolných končatín, kvôli ukladaniu kyseliny močovej do kĺbov na nohách.

Nášho klienta viac rokov trápili silné bolesti dolných končatín, ktoré boli sprevádzané s opuchmi členkov. Túto silnú ostrú bolesť kĺbov mu spôsobovalo ochorenie dna inak nazývané aj lámka, pakostnica, staršie – podagra. Je to druh artritídy, ktorý je spôsobený ukladaním kryštálikov kyseliny močovej v kĺboch. Dna je najznámejším a najrozšírenejším metabolickým ochorením, ktoré je zapríčinené poruchami látkovej premeny. Patrí medzi najstaršie známe choroby a poznali ju aj Egypťania a grécky lekár Hipokrates ju popísal už pred 2400 rokmi. Vyslúžila si pomenovanie „choroba kráľov“ alebo „kráľovná chorôb“, pretože ňou trpeli aj panovníci, vedci aj politici…

Dna je ochorenie sprevádzané silnými, ostrými bolesťami. Je to  preto, že u zdravého človeka sa bielkoviny prijaté v potrave štiepia pomocou enzýmov na kyselinu močovú a uráty a následne sú vylúčené ako odpad v moči. V prípade, že sa naruší rovnováha medzi tvorbou a vylučovaním  urátov, stúpa hladina kyseliny močovej v krvi. Zo solí kyseliny močovej sa tvoria malé, ostré kryštáliky, ktoré sa ukladajú v rôznych častiach tela, tkanivách kĺbov a jeho okolí. Pri pohybe bolestivo dráždia kĺb a pacient máva pocit, ako pri napichnutí na ihlu. Neustále dráždenie vytvára opuch a zápal v danom mieste. Dna sa zvonka prejavuje sa bolesťami, opuchom, začervenaním kĺbu a jeho následným obmedzením v pohybe.

Náš klient na svoje ochorenie vyskúšal užívať molekulárny vodík, ktorého účinok pocítil už o pár dní. Samozrejme musí dodržiavať aj pravidelný pitný režim a tiež má upravený jedálniček tak, aby sa vyhol potravinám, ktoré sú bohaté na puríny ( silný mäsový vývar, mastné jedlá, vnútornosti, zverina, ryby v oleji…). Tiež sa vyhýba koreninám, sójovej omáčke, alkoholu a pod. Vhodné potraviny pri dne sú napr. ovocie, listová zelenina, vajcia, tvaroh, ryža… Výsledkom je, že náš klient sa má dobre a bolesti ho zatiaľ obchádzajú.

Zistiť zvýšené množstvo kyseliny močovej vieme aj našim vyšetrením zo živej kvapky krvi pod mikroskopom. Okrem kyseliny močovej vieme zistiť napr. aj prítomnosť parazitov a ťažkých kovov, baktérií, vírusov, stav červených krviniek, kyslosť prostredia v organizme a i.

Dna je metabolické ochorenie, ktoré spôsobuje silné bolesti v oblasti kĺbov.
AKO ZÁKAZNÍK

Chcete lepšiu cenu?
Získajte najlepšiu cenu! Zaregistrujte sa.

Registrujte sa tu
AKO NÁŚ OBCHODNÝ PARTNER

VOC pre registrovaného partnera.
Poďme robiť biznis.

Registrujte sa tu
KNIHA PIJAVICE LEKÁRSKE

Jediná ucelená publikácia o problematike pijavíc lekárskych.
Objednávajte priamo u nás.

Kúpiť knihu