Skip to main content

Pijavice lekárske a bercov vred

Bercov vred, ruža na nohe, otvorené rany, hnisavé rany to všetko sú nepríjemné a bolestivé následky rôznych aj cievnych ochorení. Jedného dňa, nás navštívila pani, ktorú dlho trápila otvorená rana na nohe – bercov vred. Pozrite si jej vyjadrenie na terapiu pijavicami lekárskymi a aj to, ako na túto liečbu reagujú lekári.

Vždy máme nesmiernu radosť a tešíme sa z toho, keď sa podarí aj malý zázrak v podobe vyliečenia otvorenej rany, ktorá klienta trápila aj niekoľko rokov. Lekári skúšajú najrôznejšie postupy, spôsoby terapie, maste, tabletky, ale v niektorých prípadoch sa nič nemení. Dokonca v niektorých prípadoch sa ochorenie časom ešte viac zhoršuje. Nakoniec sa pacienti s podobným priebehom hojenia – alebo skôr nehojenia rán odhodlajú aj pre zdanlivo nepríjemné zvieratká, ako sú pijavice lekárske a mušie larvy. A konečne sa to udeje – rana sa po toľkých rokoch trápenia začne zatvárať. Liečba pijavicou lekárskou nevylučuje, skôr dokonca preferuje užívanie liekov ako napr. Detralex. Bioaktívne látky z pijavice lekárskej podporujú účinok Detralexu, pretože sa dostávajú prostredníctvom krvného obehu všade kde aj krv a teda ich účinné látky podporia aj účinok detralexu.

Samozrejme Hirudoterapiu je nutné podporiť aj domácou liečbou a ďalšími dôležitými postupmi, ktoré musí každý klient dodržiavať aj doma. Ide o dodržiavanie usmernení lekára ako cvičenie, nosenie kompresných pančúch a samozrejme nesmieme vynehať ani dodržiavanie pravidelného pitného režimu. Je to skutočná súhra množstva faktorov, potrebná na vyliečenie diagnóz, akými sú zápal žíl, kŕčové žily (varixy), bercov vred (ruža na nohe), hnisavé rany a vredy.

V niektorých prípadoch odporúčame kombináciu Hirudoterapie a molekulárneho vodíka. Molekulárny vodík je hlavný nadradený antioxidant. Neutralizuje prebytočné kyseliny v tele (kyselina mliečna, kyselina močová), likviduje voľné radikály a oxidatívny stres a jedy. Molekulárny vodík má schopnosť naviazať na seba všetky škodlivé látky, tie premieňa na vodu a následne ich vylúči z tela. Tiež upravuje narušené pH v tele.

Kontaktujte nás v prípade vašich otázok na liecba@hirudo.sk alebo na 0905 427 848 🙂