Výber vhodného miesta na skladovanie pijavíc

Pre pijavice je správne uskladnenie kľúčové. Od toho, kde ich umiestnime záleží v akej pohode budú aj ako dlho vám prežijú. Práve tu sa dozviete podrobný návod, ako sa treba správne postarať o pijavice lekárske. Viete vybrať  doma správne miesto na skladovanie pijavíc? Akú vybrať vodu  (či z jazera, potoka, rieky alebo z vodovodu) a to, ako často ju treba vymeniť?

Pijaviciam sa snažíme vytvoriť čo najlepšie a bez stresové podmienky a komfort, pretože okrem iného ich využívame na terapiu. Ideálne miesta na uskladnenie sú napr. kuchyňa, chodba, špajza, pivnica, kúpelňa a ak chcete, tak aj spálňa. Určite ale nie je dobrý nápad dať ich na priame slnko, či na okenicu. Pijavice majú radšej chladnejšie a tiché miesta. V prípade, že cestujete na dovolenku vám vydržia cca 21 dní aj v chladničke. Pijavice lekárske sú senzitívne a teda veľmi reagujú na počasie. Nemajú radi búrky a blesky a tak isto nemajú radi ani hluk. Preto sa vyhýbame miestam v blízkosti čerpadiel, či iných hlučných zariadení.

V ukážke si môžete pozrieť aj ako ich jednoducho preložiť z fľaše, koľko treba vody do fľaše a to, koľko potrebujú vzduchu. Tak isto vás naučíme s nimi správne manipulovať, aby ste im neublížili. Tiež sa dozviete aj množstvo zaujímavých a potrebných informácii na domáce skladovanie. Hirudoterapia si vyžaduje základne znalosti starostlivosti o pijavice.  V tomto videu máte pokope všetky vychytávky a výsledky našich dlhoročných skúseností.

V prípade potreby získania ďalších informácií, nás prosím kontaktujte mailom, prípadne zavolajte :)