Skip to main content

Päť dôvodov prečo práve pijavice lekárske

O pijaviciach lekárskych sme už toho popísali na našej stránke celkom veľa. Mali ste možnosť vypočuť si rôzne videá a pozrieť si množstvo prezentácií, obrázkov a článkov na rôzne témy súvisiace práve s týmito výnimočnými živočíchmi. V prípade, že stále zvažujete možnosti riešenia vašich zdravotných problémov, vypočujte a prečítajte si pár riadkov o tom, prečo si vybrať na pomoc pijavice lekárske.

Liečivé účinky pijavíc poznajú ľudia už tisíce rokov. Prvé písomné zmienky pochádzajú z obdobia Faraóna. Liečili sa nimi aj známe osobnosti ako Kleopatra, či Karol IV. Pijavice lekárske ako už vieme, majú v sebe cez 150 druhov bioaktívnych látok, ktorými nás liečia. Tieto sú obsiahnuté v v slinných vačkoch – slinách pijavíc. V našom tele spúšťajú určité fyziologické procesy, na základe ktorých dochádza k liečbe samotného organizmu.

Ak máme vymenovať aspoň päť dôvodov prečo si vybrať na terapiu práve pijavice, tak ako prvý musí byť

1. Ide o čisto prírodnú terapiu

Pijavica lekárska nás lieči bioaktívnymi látkami, ktoré má v sebe. Lieči nás po prisatí na telo, počas svojho kŕmenia sa, kedy do nášho tela vstrekuje spomínané bioaktívne látky.  Tie okrem iného vplývajú na našu krv, cievy, žily, pomáhajú pri zápalových procesoch, chronických ranách a množstve iných ochorení.

2. Multifunkčné riešenie problémov v organizme

Pijavice lekárske neliečia len chorý orgán. Je to živý, veľmi zložitý, originálny, nešpecifický stimulátor, pôsobiaci na celý ľudský organizmus. Predovšetkým pôsobí na systém látkovej výmeny v bunkách, vlásočniciach a lymfatických cievach. Výsledkom liečenia pomocou pijavice lekárskej – je zvýšenie imunobiologickej odolnosti a obnovenie porušenej rovnováhy v organizme. Ako príklad môžme uviesť normalizáciu krvného tlaku, hladiny cukru a teda celkové zlepšenie zdravotného stavu. Likviduje ostatné baktérie v tele, zápalové procesy. Taktiež je dôležité reflexné pôsobenie na organizmus, čo vedie k adekvátnym reakciám vegetatívneho a centrálneho nervového systému.

3. Liečba pijavicami lekárskymi  je bez vedľajších účinkov

Pri liečbe našich zdravotných problémov sa často krát stretávame s vedľajšími účinkami, ktoré sú vyvolané liekmi predpísanými lekárom. Dokonca kombinácia niektorých liekov je veľa krát nevyhovujúca pre náš organizmus. V prípade, že vám niektoré lieky nevyhovujú alebo nepomáhajú možno prišiel čas odhodiť zábrany a vyskúšať terapiu pomocou pijavíc lekárskych.

4. Komplex viac ako 150 druhov bioaktívnych látok

Hlavnou úlohou bioaktívnych látok z pijavice je sterilizovanie a zušľachťovanie krvi. Pijavica sa musela počas svojho vývoju prispôsobovať prostrediu a podmienkam na prežitie, preto sa stala živou továrňou na výrobu bioaktívnych látok. Účinok pijavice je zreteľný na krvnej vzorke do 30 minút po aplikácii pijavice. Vidíme jasný rozdiel na krvi pred a po  aplikáciou pijavice na telo. Po aplikácii pijavice vidno červené krvinky, krásne oddelené od seba a teda si vedia lepšie plniť svoju funkciu v tele.

5. Liečba pijavicami lekárskymi  má detoxikačné účinky

Aj v prípade, že ste zdraví a cítite sa v pohode, môžete dopriať vášmu telu terapiu pomocou pijavíc lekárskych. Máme na mysli detoxikačnú kúru. Prečo by ste si mali na detoxikáciu vybrať práve pijavice? Práve kvôli jej všetkým liečebným účinkom, vplyvom na krv a celý organizmus.

Ak máte dlhodobé zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradiť – neváhajte a oslovte nás. Jednoducho, ak ste odhodili zábrany a nemáte žiadne kontraindikácie, pre ktoré by ste hirudoterapiu nemohli podstúpiť, môžme smelo začať s prikladaním.