Krvácanie v Hirudoterapii

Krvácanie je po aplikácii pijavíc lekárskych úplne prirodzenou reakciou. Z našej dlhoročnej praxe vieme, že vie vystrašiť nie len klienta, ale občas aj skúseného terapeuta. V tomto videu vám podrobne vysvetlíme rôzne stupne krvácania z rany po zahryznutí pijavicou lekárskou.

Pre lepšie pochopenie danej témy, sú tu vysvetlené aj štatistické výnimky, ale aj dôvody, prečo dochádza k vytekaniu krvi a čo sa vtedy vlastne deje. V každom prípade, aj v Hirudoterapii je veľmi dôležité tak ako aj pri iných terapiách, dodržiavať pravidelný pitný režim. Je to preto, že ranka po zahryznutí pijavicou lekárskou krváca a  je potrebné doplniť objem tekutinami.

Stáva sa, že niekomu ranka krváca viac a niekomu zas menej. Je to spôsobené tým, že každý organizmus reaguje inak, teda aj následné vytekanie krvi z ranky môže mať inú intenzitu. V súvislosti s Hirudoterapiou ho delíme do troch skupín a to na slabé, stredné a silné, Štandardné krvácanie z ranky po uhryznutí pijavicou lekárskou je od 6 hod. do 12 hod. a so slabším slzením až do 24 hodín. Z takejto ranky po jednej pijavici obvykle vytečie 35 ml. krvi. V tejto súvislosti je potrebné  dbať na výber správneho miesta na priloženie pijavíc. Základným pravidlom, ktoré ovláda každý nami vyškolený Hirudoterapeut je, že pijavicu nikdy nesmie nehať samotnú blúdiť po tele, aby si vybrala sama miesto na prisatie. Mohlo by to skončiť problémom, pre ktorý by ste naozaj mohli skončiť v nemocnici.

Samozrejme jednou z hlavných častí tejto úvahy je postup a konkrétne rady čo robiť pri nadmernom krvácaní. Dozviete sa aj, kedy začať zvažovať urgentnú pomoc, či prípadnú návštevu lekára.