Pijavica lekárska má v sebe vzácne látky, ktoré nám pomáhajú. To ale neznamená, že si ich môžme priložiť na telo, koľko sa nám zapáči, aby sme boli rýchlejšie zdraví. Okrem toho je dôležité  určiť aj správne miesto priloženia, veľkosť pijavice a aj čas, ktorý  bude pijavica prisatá.

V tomto krátkom videu vysvetľujem význam a logiku, ako zaujať správny postoj k výberu miesta na tele na priloženie pijavice lekárskej v Hirudoterapii.  V každej kultúre môže byť technika na prikladanie pijavíc iná.  Iná preto, aby sme sa vyhli problémom a prípadným komplikáciám. Je dôležité dodržiavať návod- presný postup na prikladanie pijavíc z našej ukážky. Dozviete sa, ako to naozaj je a podľa čoho sa treba orientovať v tejto téme, keďže určitú úlohu zohráva aj veľkosť pijavice.

Získate základné informácie odôvodnenia, ako správne určiť počty pijavíc na jedno priloženie na telo.  Vysvetlíme vám aj kúru pozostávajúcu z viacerých prikladaní pijavíc lekárskych, ktorá je chápaná ako ucelená kúra. Pred samotným prikladaním pijavice je nevyhnutné spísanie anamnézy a vylúčenie všetkých možných kontraindikácií vášho klienta. Samozrejme, aj otázka času prikladania je dôležitá. Ako dlho má byť pijavica na tele prisatá? Na túto a iné otázky typu: výber miesta (správnej zóny) na prikladania, počty pijavíc, doba (dĺžka) priloženia.

V prípade, že máte otázky, neváhajte nás kontaktovať. Radi sa s  vami podelíme o naše skúsenosti pri takejto terapii.