Skip to main content

K alternatívnej liečbe pomocou pijavíc sa dostal cez vlastné zdravotné problémy. Dlhé roky trpel vysokým krvným tlakom a klasická liečba tabletkami mu spôsobovala veľké problémy pri trávení. Hľadal preto alternatívne spôsoby. Jedného dňa sa stretol s kolegom lekárom, ktorý absolvoval prednášku o pôsobení pijavíc na stáži v Nemecku. Po tomto rozhovore si Radko Legát zohnal pijavice a rozhodol sa liečbu pijavicami vyskúšať. Vysokého krvného tlaku sa zbavil zázračne rýchlo a postupne začal týmto spôsobom pomáhať aj iným ľuďom.

V súvislosti s naším organizmom najčastejšie hovoríme o kovoch, ako arzén, volfrám, nikel, hliník, olovo, meď, cín a iné. Všetky uvedené ťažké kovy sú nežiaduce pre naše zdravie. Dostávajú sa nám do tela prijímaním potravy, konzumáciou konzervovaných výrobkov, minerálnych vôd, nesprávnou tepelnou úpravou, nachádzajú sa aj v kozmetike, výživových doplnkoch, amalgámových plombách a pod. Kovy sú všade vo vonkajšom prostredí. Sú v ovzduší, vo vode, dažďovej vode, hnojivách, aj v zemi. Úplne sa im vyhnúť nedokážeme. Na internete sú dostupné mapy lokalít na Slovensku s miestami výskytu jednotlivých spomenutých kovov. Tieto  škodliviny sa hromadia v mozgu, pečeni, obličkách, srdci, štítnej žľaze a aj v ďalších orgánoch a tkanivách.

Ťažké kovy

Sú karcinogénne, podporujú tvorbu oxidatívneho stresu, voľných radikálov, tvorbu plesní, znižujú imunitu. Spôsobujú hormonálne poruchy, migrény, alergie, ekzémy, chronické bolesti a majú vplyv na kvalitu krvi, žíl a ciev. Ak by sme tento okruh chorôb, ktoré spôsobuje prítomnosť ťažkých kovov v organizme chceli pomenovať jednoduchšie, ide o tzv. idiopatické choroby. Sú to choroby s neznámym pôvodom – príčinou vzniku, a teda aj liečba je len pokusom o ich zmiernenie, prípadne odstránenie. Intoxikácia týmito látkami, nemusí byť viditeľná u každého klienta. Z našich skúseností, ale môžeme povedať, že klienti, ktorí majú kŕčové žily, ekzém alebo iný kožný problém, majú prítomnosť ťažkých kovov v krvi zaručenú.

Ťažké kovy a deti

Prítomnosť ťažkých kovov v tele sa bohužiaľ netýka len dospelých, ale aj detí, ktoré rovnako používajú kozmetiku, pijú vodu a čaje, jedia hnojené ovocie a zeleninu, dýchajú vzduch a sú očkované. Tým nechceme znevažovať alebo podceňovať potrebu očkovať deti. Skrátka, aj deti môžu mať ložiská ťažkých kovov v tele. Dôkazom toho sú rôzne alergie, mávajú kožné prejavy – ekzémy. Čo sa týka detských pacientov, mali sme 15 ročné dievča, u ktorého bola potvrdená prítomnosť ťažkých kovov.

Zistiť prítomnosť ťažkých kovov v tele je možné viacerými spôsobmi.

Spomedzi všetkých sa my venujeme darkfield a whitefield analýze živej kvapky krvi. Darkfield – tmavé pole, whitefield – achromatické svetlo. Táto metóda nám pomáha odhaliť aktuálny stav našej krvi. Vyšetrujeme čerstvú aj suchú kvapku krvi (3 až 12 hodín). Analýzou zo živej kvapky krvi vieme zistiť prítomnosť rôznych druhov parazitov, vírusov, baktérií, kyseliny močovej, plesní, kvasiniek, stav a hustotu krvi, červených aj bielych krviniek. Klient pred nami neskryje ani prekyslený organizmus, poškodenie červených krviniek alebo počiatočné štádiá rôznych ochorení.

Ak sa nám potvrdí prítomnosť ťažkých kovov v krvnej vzorke, odporučíme klientovi konzumáciu prípravku SiberActive. Je to prášok z huby – čagy sibírskej a zmesi ďalších látok, ktoré pomáhajú  tieto škodliviny z tela vyplaviť. V prípade, že máte v krvnej vzorke nález ťažkých kovov, je na vašom zvážení užívanie prípravku. Následne po jeho skonzumovaní sa odoberie kontrolná krvná vzorka a ak je to potrebné, pokračuje sa v užívaní SiberActive. Prítomnosť ťažkých kovov sa dá zistiť aj biorezonančným meraním alebo laboratórnym meraním zo slín, krvi, moču, vlasov.

Organizmus sa zbavuje spomínaných ťažkých kovov 10 až 50 rokov. Čas potrebný na detoxikáciu od kovov je individuálny, t.j. závisí od mnohých nekonštantných koeficientov rozličných pre každého z nás, napríklad od množstva ťažkých kovov v tele a od miery „výkonnosti“, s akou telo pracuje. Niekto sa ich zbavuje rýchlejšie, niekto zas pomalšie, ale každý sa ich vie zbaviť úplne. Na to, aby sa dostali z tela von, sú potrebné nosiče – transmitery, ktoré sú chemicky schopné naviazať tieto škodliviny. Náš postup sa opiera o poznatky z našej štúdie prípravku SiberActive.

Krv pred kúrou

Krv po dvoch baleniach SiberActive

Detoxikácia od týchto škodlivín však môže prebiehať rôznymi spôsobmi.

Hlavnou otázkou je vždy to, do akej miery sa nám to podarí a za aký čas. To, že my máme vypracovanú štúdiu na prípravok SIBERACTIVE neznamená, že je to vaša jediná  možnosť na trhu. Je jediný, ktorý sme testovali, a teda vieme sa osobne zaručiť, že je naozaj účinný. Pre odstránenie ťažkých kovov z tela je dôležité dodržiavať pravidelný pitný režim. V domácom prostredí je možné použiť rôzne prípravky, bylinky ako napr. zelený čaj, pestrec mariánsky, potraviny obsahujúce síru ako brokolica, cibuľa…

Použiť môžeme aj potraviny, ktoré obsahujú polyfenoly napr. orechy, kakao, hrozno a  fermentované potraviny a z nich jogurt, tempeh, kyslé uhorky. Sú to všetko potraviny obsahujúce transmitery, ktoré, ako sme už spomínali, naviažu ťažké kovy na seba, a tým ich pomáhajú dostať z tela von. Pri používaní rôznych bylín a prípravkov je však potrebné zistiť, či tiež neobsahujú tieto toxíny napr. z pôdy, v ktorej vyrástli.

V závere tohto článku by sme sa pokúsili zhrnúť problematiku ťažkých kovov a pokúsime sa zamyslieť nad budúcnosťou. Ľudia vedú konzumný život, ktorý si vyžaduje rozvoj priemyslu a na čistotu prírody sa dbá menej a menej. Škodlivé látky sú všade okolo nás a bude ich pribúdať – preto je potrebné snažiť sa hľadať spôsoby, ako  naše telo účinne zbavíme týchto neželaných „obyvateľov“ nášho organizmu.

AKO ZÁKAZNÍK

Chcete lepšiu cenu?
Získajte najlepšiu cenu! Zaregistrujte sa.

Registrujte sa tu
AKO NÁŚ OBCHODNÝ PARTNER

VOC pre registrovaného partnera.
Poďme robiť biznis.

Registrujte sa tu
KNIHA PIJAVICE LEKÁRSKE

Jediná ucelená publikácia o problematike pijavíc lekárskych.
Objednávajte priamo u nás.

Kúpiť knihu