Deväť ľudí z desiatich si raz v živote povie, že by malo napísať knihu. Osem z nich časom pochopí, že najlepšie bude nechať to na toho deviateho. Prečo to vzdajú? Väčšinou nenarazia na dostatočnú motiváciu alebo zaujímavú tému. Whoala. Som číslo deväť, moja motivácia ste vy a našou spoločnou témou budú práve pijavice. No a ak toto práve nečítate v nejakom stratenom PDFku, ku ktorému sa nikto nepriznáva, ale z vytlačenej knihy, na obale ktorej sa vyníma moje meno, môžeme to brať tak, že ste ma motivovali dostatočne.

pijavica lekárska - kniha

Teraz, od tohto bodu, bude dôležité postarať sa o to, aby ste vy naopak nestrácali chuť to po mne čítať. Ako to spravím? Aj keď sa budem aj naďalej usilovať, aby som udržal môj opis čo najkvetnatejší, stále sa budem v kútiku duše spoliehať na tému pijavice, pretože tie vedia byť veľmi…. chytľavé. Stačí, že Vám ponúknem trochu priestoru na spoznanie sa a na chvíľu sa otočím chrbtom,

chytia sa Vás a vytvoria si s vami krásny vzťah, ktorý dokáže rozbiť už len alkohol. Ten však používame až na ich odlepenie, najväčšie zázraky sa dejú pred jeho použitím. Zázraky, ktoré sú odpoveďou na otázku „Prečo práve pijavica lekárska?“. Krátka odpoveď je, že pomáha prírodnou cestou a neškodí tou chemickou. Dlhá odpoveď je zvyšok knihy.

Všetky svoje skúsenosti z dlhoročnej praxe som zúročil pri napísaní prvej ucelenej knihy o pijaviciach pod názvom Pijavica lekárska

…na ktorej spolupracovali všetci odborníci v rámci SR aj ČR, ktorí sa zaoberajú týmto fenoménom. Aj preto sa svojim spôsobom stala učebnicou pre zdravotníkov, ale je zaujímavá aj pre širokú verejnosť, ktorá má o liečbu pijavicami záujem. V tejto knihe sa dostanete odpovede na všetky vaše otázky.

Pozeráte sa na po stáročia skúsenosťami opradený recept nielen na nohy bez kŕčových žíl. Pijavice lekárske je možné využiť pri ťažkostiach, na ktoré tradičnej medicíne došli odpovede a Vám dochádza trpezlivosť s riešením ťažkostí iba za pomoci tabletiek a infúzií.

Táto kniha obráti Vašu pozornosť na už dávno otvorené dvere do sveta pijavíc.

Sveta, mimo farmaceutický biznis, zapáchajúci laboratóriami a chémiou. Sveta, kde jediný vedľajší účinok terapie, je úsmev na tvári. Kde sa lieči príčina miesto večného potláčanie symptómov. Konvenčná medicína už mnoho rokov bojuje proti vírusom a baktériám. Nech sa nám tá myšlienka pozdáva alebo nie, choroboplodné patogény, tak ako my, tiež hľadajú nové spôsoby pre prežitie v tejto nikdy nekončiaci vojne, kedy si vytvárajú rezistenciu na zaužívané lieky a liečebné postupy, vrátane antibiotík. Prekvapte ich teda spoločne metódami, ktoré takmer upadli do zabudnutia. Bioaktívne látky zo slinných žliaz pijavice lekárske neboli nikdy chemicky namiešané v laboratóriu. Sú prírodné súčasťou žijúceho organizmu a na ich mechanizmy neexistuje rezistencia. Preto nie je divu, že sa pijavice lekárske (tým aj hirudoterapia) na celom svete opäť dostávajú do povedomia lekárov, liečiteľov a terapeutov. Tieto fascinujúce tvory príliš dlho driemali v tmavých hlbinách sladkých vôd.